Cem Uslu

Doğum Yılı
1983
Boy
1.75
Saç Rengi
Kumral
Göz Rengi
Kahverengi
Eğitimi
  • Haliç Üniversitesi Konservatuarı, Tiyatro, 2011
  • Uludağ Üniversitesi, İİBF Uluslararası İlişkiler, 2006
Dizi Çalışmaları
  • Karadayı, ATV, 2013-2015
  • Saklı Kalan, Show TV, 2013-2014
Film Çalışmaları
  • Deneme Çekimi, Yönetmen: Erhan Tuncer, 2014
  • Anadolu Kartalları, Yönetmen: Ömer Vargı, 2011
  • Aşk Tesadüfleri Sever, Yönetmen: Ömer Faruk Sorak, 2011
  • Yol Hikayesi, Yönetmen: E. Mert Kökver, 2011
Rol Aldığı Tiyatro Çalışmaları
  • Müşterek Fail-i Müşterek, Yönetmen: Gülhan Kadim – ALTIDAN SONRA TİYATRO, 2012-2013
  • Nerde Kalmıştık?, Yönetmen: Mirza Metin – BULUTİYATRO, 2012-2013
  • Parti, Yönetmen: Cem Uslu – EKİP TİYATROSU, 2012-2014
  • Largo Desolato, Yönetmen: Cem Uslu – EKİP TİYATROSU, 2011-2014
  • Martı, Yönetmen: Abdullah Cabaluz – OYUNBAZ, 2010-2011
  • Oyun Sonu, Yönetmen: Cem Uslu – EKİP TİYATROSU, 2010-2011
  • Peer Gynt, Yönetmen: Abdullah Cabaluz – OYUNBAZ, 2009-2011
  • Üç Kuruşluk Opera, Yönetmen: Müşfik Kenter – HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI TİYATRO BÖLÜMÜ,
  • 2006-2007
  • Hitit Güneşi, Yönetmen: Zafer Kayaokay – BURSA DEVLET TİYATROSU, 2005-2006
  • Bir İnsan Başı Üstüne Üç Sesli Üzünç, Yönetmen: Özer Arslan – ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI, 2004-2005
  • Salgın, Yönetmen: Cem Uslu – ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI, 2003-2004
  • Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Kavanoza Balıklama Atlamak, Yönetmen: Erkan Cılak – ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
  • OYUNCULARI, 2001-2002
Ödülleri
  • 2013, 17. Afife Tiyatro Ödülleri “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı”, Parti & Nerde Kalmıştık?
  • 2013, 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri “Genç Erkek Oyuncu Jüri Özel Ödülü”, Nerde Kalmıştık?
  • 2012, Ekin Yazın Dostları 2011-2012 Tiyatro Sezonu Seçkisi “En İyi Yönetmen”, Largo Desolato
  • 2012, 22nd SETKÁNÍ/ENCOUNTER International Festival of Theatre Schools in Brno / The Marta Award “Festival
  • Director Award”, Largo Desolato
  • 2010, X. Lions Tiyatro Ödülleri “Kerem Yılmazer Genç Yetenek Oyuncu Ödülü”, Peer Gynt
  • 2010, İBB Kültür AŞ GSM 8. Amatör Tiyatro Festivali “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, Oyun Sonu
Sunuculuk
  • İnternet Dünyası, TRT 1, 2011-2012
Reklam Çalışmaları
  • Profilo, 2010
  • Profilo, 2009
  • Vodafone, 2008
  • Hyundai, 2007
Yönettiği Tiyatro Oyunları
  • Aç Köpekler, ALTIDAN SONRA TİYATRO, 2015
  • İki Kapılı Ev, EKİP TİYATROSU, 2014
  • Öğüt, EKİP TİYATROSU, 2013
  • Parti, EKİP TİYATROSU, 2012
  • Largo Desolato, EKİP TİYATROSU, 2011
  • Oyun Sonu, EKİP TİYATROSU, 2010
  • Karanlık Güçler Üstadı (Zastrozzi), ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI, 2005
  • Salgın, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI, 2004
  • Oyun, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI, 2003
Yazdığı Tiyatro Oyunları
  • Eşyanın Tabiatı, 2015
  • Bazıları Sıcak Sever ya da Balım (Billy Wilder ve I. A. L. Diamond’ın metninden uyarlama), 2015
  • İki Kapılı Ev, (Pedro Calderón De La Barca’nın metninden uyarlama), 2014
  • Gezerken… (Özen Yula, Yiğit Sertdemir ve Mirza Metin’le ortak çalışma), 2013
  • Parti, 2012
  • Öğüt, 2007
  • Yazılmadık Bir Oyun!, 2005
  • Salgın, 2003
Katıldığı Atölye Çalışmaları
  • Oyun Yazarlığı Atölyesi (British Council ve Royal Court Theatre işbirliğiyle. Yürütücüler: Mark Ravenhill, Zinnie Harris, Richard Twyman) – Kasım 2014, Haziran 2014, Kasım 2013
  • Fiziksel Komedi, Doğaçlama ve Clown (Modern Palyaçoluk) Atölyesi (Yürütücüler: Güray Dinçol, Sena Taşkapılıoğlu Kornhauser) – 2014
  • Şiirsel Beden: Fiziksel Tiyatro (Jacques Lecoq tekniği / Nötr Mask ve Mimo Dinamik) Atölyesi. (Yürütücü: Clout Theatre Company / Mine Çerçi, George Ramsay, Jenny Swingler, Sacha Plaige) – 2014
  • Oyun Yazarlığı Atölyesi (Yürütücü: Doç. Dr. Beliz Güçbilmez) – 2013
  • Ruth Zaporah Action Theater™ Atölyesi – 2011